144

busy na każdą okazję

Informacje ogólne

Na co przeznaczysz jeden procent swojego podatku w tym roku?!

Oddasz fiskusowi czy przekażesz Organizacji Pożytku Publicznego?

Prosimy nie zmarnuj tegorocznej szansy na pomoc dzieciom i naturze !

Komu przekażesz swój 1 procent 2013 dla organizacji OPP ?
W kolejnych podstronach prezentujemy osoby, którym warto pomóc !

Już od kilku lat podatnicy mają możliwość przekazania jeden procent swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP). Choć większość Polaków wciąż jeszcze trzeba przekonywać, że w ogóle warto to robić - to z roku na rok odsetek osób przekazujących jeden procent podatku dla opp rośnie.

Dlaczego warto wspierać organizacje pożytku publicznego? Czy przekażesz 1 procent 2013 dla OPP ?

Warto przekazywać 1 proc. podatku na rzecz OPP, gdyż to najprostszy sposób wspierania ważnych społecznie celów. Sami nie wyjmujemy z portfela ani złotówki, nie musimy w tym celu nawet wychodzić z domu.

Niektórzy ludzie uważają, że nie warto przekazywać 1 proc., jeśli kwota, jaka wyjdzie z obliczeń, jest niewielka. Nic bardziej błędnego. Jeśli 10, 50 czy 100 osób przekaże taką samą kwotę, to już robi się z tego konkretna suma.

Są i tacy, którzy uważają, że wsparcie, jakie otrzymuje organizacja, nie przyczynia się do istotnych społecznie zmian. Można to jednak łatwo sprawdzić. Większość organizacji pożytku publicznego ma swoje strony internetowe, gdzie informuje opinię publiczną co, jak i za ile robią. Warto poszukać organizacji, działających lokalnie, i jej przekazać część swojego podatku.

Dofinansowanie

Firma otrzymała dofinansowanie