150

busy na każdą okazję

Zuzia Stachowicz

Dane podopiecznego:

http://www.facebook.com/muszkieterbus#!/PomocDlaZuziZBuskaZdroju

INFORMACJA O CHOROBIE ZUZI PORUSZYŁA WIELE SERC...
 
W styczniu 2013 roku u 7-letniej Zuzi z Buska-Zdroju, córeczki naszych przyjaciół Ani i Tomka Stachowicz, lekarze wykryli guza w jamie brzusznej. Postawiono rozpoznanie: neuroblastoma (zwojak zarodkowy współczulny) wysokiego ryzyka - IV stopien zaawansowania klinicznego. Jest to nowotwór złośliwy, bardzo podstępny, bardzo trudny do wyleczenia dostępnymi w Polsce metodami. Walka o życie Zuzi rozpoczęła sie 18 stycznia 2013 roku w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym na Prokocimiu w Krakowie na oddziale Onkologii i Hematologii Dziecięcej (kierownik oddziału prof. dr. hab. Walentyna Balwierz).
 
Leczenie rozpoczęto od przeprowadzonia operacji i pobrania wycinka guza, który nastepnie został wysłany do Wiednia w celu sprawdzenia amplifikacji genu NMYC. 23 stycznia rozpoczęto leczenie Zuzi w/g europejskiego programu leczenia dzieci z neuroblastomą wysokiego ryzyka. Ubiegłotygodniowa scyntygrafia kości wykazała, że oprócz zmiany w kości prawej łopatki są przerzuty do kości udowej i kości prawego ramienia. Obecnie Zuzia jest po 3 cyklach chemioterapii i czeka ją bardzo długa, bolesna i kosztowna droga leczenia...
 
Żeby ją pokonać musi wiele przejść i potrzebuje naszego wsparcia. Dziewczynka musi udać się do Niemiec do Kliniki w Greifswaldzie na bardzo kosztowną terapię leczenia przeciwciałami. Niestety to leczenie nie jest refundowane przez NFZ, a koszt pobytu w klinice wynosi około 140,000 euro. Jest to ogromna kwota, której rodzina niestety nie posiada, dlatego potrzebują naszej pomocy finansowej aby pokryć wysokie koszty leczenia za granicą Polski.
 
W odpowiedzi na apel rodziców Zuzi, grupa przyjaciół z Buska-Zdroju założyła Komitet i rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na lecznie Zuzi. Działamy na teranie naszego miasta Buska-Zdroju, ale i nie tylko. Dołączyła do nas rownież grupa przyjaciół mieszkająca obecnie w Londynie.
 
Kiermasze, koncerty, zbiórki – obiecujemy, że to nie koniec pomysłów i inicjatyw, które są podejmowane z myślą o zdrowiu naszej małej mieszkanki Buska…
Szczegółwe podsumowanie wszystkich akcji pomocy dla Zuzi, jakie miały miejsce w lutym br, przedstawimy w kolejnych postach. Do tej pory udało nam się zebrać łączną kwotę w wysokości około 40 tys zł, co wciąż jest przysłowiowąkroplą w morzu potrzeb”.
 
Walczymy z czasem bo mamy do zebrania ogromną sumę pieniędzy! Wasza świadomość, jak bardzo są potrzebne te pieniążki może zachęci Was, Wasze rodziny i znajomych do zaangażowania się w pomoc dla Zuzi, bo sami nie damy rady dotrzeć do szerszego grona.
Prosimy wszystkich, którym nie jest obojętny los Zuzi, o pomoc zarówno finansową jak i w dotarciu do największej liczby osób.
 
Cały czas można dokonywać wpłat na konto Fundacji "Wyspy Szczęśliwe", ktorej podopieczną jest Zuzia.
PKO BP IO KRAKÓW 83 1020 28920000 5302 0150 85 22 na hasło: ZUZIA STACHOWICZ
Bardzo ważne jest aby pamiętać o zapisaniu hasła na przelewie gdyż to gwarantuje, że Wasze pieniążki będą przeznaczone na leczenie właśnie Zuzi.

Tym, którzy już ofiarowali swoją cegiełkę na pomoc dla Zuzi, z całego serca serdecznie dziękujemy, a tych którzy
jeszcze nie mieli takiej okazji, serdecznie zapraszamy!
Kiermasze, koncerty, zbiórki – obiecujemy, że to nie koniec pomysłów i inicjatyw, które są podejmowane z myślą o zdrowiu naszej małej mieszkanki Buska…
PKO BP IO KRAKÓW 83 1020 28920000 5302 0150 85 22 na hasło: ZUZIA STACHOWICZ
Bardzo ważne jest aby pamiętać o zapisaniu hasła na przelewie gdyż to gwarantuje, że Wasze pieniążki będą przeznaczone na leczenie właśnie Zuzi.
 
Tym, którzy już ofiarowali swoją cegiełkę na pomoc dla Zuzi, z całego serca serdecznie dziękujemy, a tych którzy jeszcze nie mieli takiej okazji, serdecznie zapraszamy.
Przyłączcie się do nas i razem pomóżmy Zuzi w powrocie do zdrowia!!!
 
Prosimy czytajcie, udostępniajcie i apelujcie! Liczymy na Was!!!

Dofinansowanie

Firma otrzymała dofinansowanie